Ką reikia žinoti apie pinigus keliaujant. Grynieji pinigai.

Kartais keliaujant dėl pinigų galima pakliūti į košmariškas situacijas. Nusprendėte pasinaudoti pinigų išėmimo bankomatu, o jis „prarijo“ jūsų kortelę. Ką daryti? Jūsų traukinys, kurio bilietą jau turite, išvyksta 8 val. ryto, o bankas pradeda dirbti tik nuo 9 val. O gal vakar vyko visuotinis streikas ir šiandien paskelbta nedarbo diena? Arba kišenėje tėra tik smulkūs pinigai ir vis dar neapmokėta sąskaita už viešbutį…

GRYNIEJI PINIGAI

Auksinė keliautojų taisyklė yra niekuomet nesinešioti visų pinigų vienoje vietoje. Jei jus apiplėš ar pavogs rankinę, neteksite visko vienu kartu. Net jei ketinate už viską atsiskaitinėti banko kortele, vis tiek kitoje vietoje patartina turėti nors šiek tiek smulkių grynųjų.

Paprastai kiekvienas žmogus turi savų slaptų vietelių, kur laiko atsarginius pinigus. Diržas su pinigine, slaptos kišenės, speciali piniginė, įsiūta į jūsų lagaminą ar kt.

Jei vežatės į kelionę grynuosius pinigus, geriausia vežtis vietinės valiutos, jei galite ją išsikeisti Lietuvos bankuose, nebent vietinės valiutos importas laikomas nusikaltimu… Gali būti ribojamas įvežamų į šalį pinigų kiekis.

Jei Lietuvos bankai neprekiauja ta valiuta, vežkitės su savimi JAV dolerius arba eurus (priklausomai nuo šalies). Tai patogiausia valiuta, nes ja daug kur galima naudotis ar, esant reikalui, išsikeisti. Net jei bankai ir valiutos keityklos nedirba, tikėtina, kad nesunkiai rasite pardavėjų, kurie su malonumu jums iškeis valiutos. Tokiais atvejais taip pat geriau turėti pinigų smulkesne valiuta, kad prireikus galėtumėte iškeisti, tačiau ir smarkiai nenukentėtumėte dėl nepalankaus valiutų kurso.

grynieji

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s