Ką reikia žinoti apie pinigus keliaujant. Banko kortelės.

Jei vis dėlto labiausiai pasitikite banko debetinėmis arba kreditinėmis kortelėmis, štai jums keletas patarimų:
– Jei šalies, į kurią vykstate, valiutos nerandate išsikeisti Lietuvos bankuose, vežkitės į kelionę banko kortelę, su kuria galėsite išsigryninti pinigų bankomate atvykę į šalį.
– Pasiteiravę savo banke įsitikinkite, kad jūsų kortelė galioja ir yra priimama tose šalyse, į kurias vyksite. Tai itin aktualu Švedijoje, Vokietijoje, tolimuose kraštuose.
– Niekada neišleiskite savo banko kortelės iš akių. Neretai sukčiai apsimetinėja, neva jiems reikia kažkur kortelę nunešti, nuskenuoti ar pan., tačiau jei aplink nematote kortelių skaitytuvo, geriau iškart mokėkite grynaisiais arba eikite iki artimiausio bankomato.
– Tam atvejui, jei jūsų kortelę pavogtų ar ją kitaip prarastumėte, turėkite skubios pagalbos telefono numerį po ranka. Kuo greičiau apie tai pranešite policijai ar bankui, tuo daugiau šansų, kad jūsų sąskaita nespės ištuštėti.
– Atkreipkite dėmesį į bankomatų klaviatūrą, atidžiai skaitykite visus nurodymus, rašomus bankomato ekrane. Susimaišę ar suvedę netinkamą kodą galite prarasti kortelę.
– Visuomet atsargai turėkite grynųjų pinigų. Bankomatai palaikomi elektra ir telefono signalu – dviem dalykais, kuriais negalima pasikliauti bet kur ir bet kada.
– Visada atkreipkite dėmesį į vietiniuose bankuose siūlomų valiutų kursą, kortelės nuskaitymo ar kitų paslaugų mokesčius.
– Jei kelionės metu ketinate atsiskaityti kortele už nakvynę viešbučiuose, automobilių nuomą, įsigyti bilietus internetu, rekomenduojame turėti su savimi kreditinę kortelę, nes debetinė šiais atvejais nelabai jums tepadės.
– Visada pasidomėkite savo kortelių naudojimo sąlygomis ir įvertinkite galimas papildomas aptarnavimo išlaidas. Pavyzdžiui, bankomate naudojantis kreditine kortele bus nuskaičiuotas nemažas mokestis. Debetinės kortelės šiuo atveju yra „pigesnės“.
– Labai patogu, jei banko kortelė yra kartu su kelionių draudimu, tačiau visada pasidomėkite jo apribojimais. Ką geriau rinktis, ar kelionių draudimą, ar Europos sveikatos draudimo kortelę, ar kreditinę su draudimu, jau esame rašę anksčiau.
– Visada prieš kelionę įsitikinkite, kad Jūsų banko kortelė galioja ir jos galiojimo laikas nepasibaigs kelionės metu. Pasikeisti banko kortelę, esant užsienio valstybėje, gali būti sudėtinga arba neįmanoma.
– Todėl rekomenduojame kelionės metu turėti ir debetinę, ir kreditinę kortelę.

kortelės

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s